مجموعه آوین آب شما را به خرید بهترین دستگاه تصفیه آب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادر کننده فیلتر کربن فعال تصفیه آب خانگی

آنچه در این مقاله میخوانید...

تولیدی فیلتر کربن فعال تصفیه آب خانگیمزایای استفاده از فیلتر کربن فعال تصفیه آب خانگی
فیلتر کربن فعال تصفیه آب خانگی

فیلتر کربن فعال تصفیه آب خانگی به دلیل نوع مصرفی بسیار زیادی که دارد توانسته است در این سال های اخیر صادراتی بسیار خوبی داشته باشد. تولید کنندگان مختلفی در اخل کشور وجود دارند که اقدام به تولید فیلتر شماره 1 تصفیه آب خانگی می کنند که هم از نظر کیفیت و هم قیمت بسیار مناسب بوده است و توانسته رقیب بسیار خوبی ببرای انواع برند های خارجی دستگاه تصفیه آب باشد.

تولیدی فیلتر کربن فعال تصفیه آب خانگی

فیلتر کربن فعال یخچال, فیلتر کربن بلاک

مواد آلی موجود در آب دارای ساختار کربنی هستند و در عین حال تاثیر منفی بر کیفیت آن دارند. کدورت، بو و طعم آب به شدت تحت تاثیر این مواد آلی است. فیلتر کربن فعال تصفیه آب خانگی به خاطر دارا بودن کربن‌های فعال در واکنش با مواد آلی فعال است. این فیلتر بلافاصله مواد آلی را جذب نموده و سطح زیادی از آلاینده‌های موجود در آب را حذف می‌کند.  این فیلتر باعث حذف کلر، بنزن، رادون و ترکیبات THM  موجود در آب می شود.

فیلترهای کربن فعال در کارخانه‌ها و مراکز تولید تهیه شده و در اختیار مراکز صادر کننده فیلتر تصفیه آب و عرضه فیلتر تصفیه آب  قرار می‌گیرند. به طور کلی در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی دو نوع فیلتر کربنی بسیار متداول است:

  • کربن فعال شنی (GAC)

فیلترهای کربن فعال شنی از دانه‌های کربن که به شکل شن ریزه هستند ساخته شده‌اند و دارای خاصیت جذب سطحی زیادی هستند.

  • بلوک کربن یا کربن بلاک

فیلترهای کربن بلاک در بلوک کربن (تکه جامد کربن) ساخته شده‌اند و می‌توانند تا حدودی ذرات معلق در آب را نیز حذف کنند.

کربن فعال، با انجام عملیات‌های حرارتی روی موادی که ترکیب اصلی آنها کربن است تشکیل می‌شود و در سطح آن میلیون‌ها منفذ، شکاف و حفره ریز وجود دارد. اگر به سطح کربن فعال، با میکروسکوپ نگاه کنیم سطحی مثل سنگ پا را می‌بینیم.

در واقع اساس کار این فیلترها بر پایه جذب مواد آلی موجود در آب توسط کربن‌های فعال بنا شده است. علت این واکنش ایجاد پیوند دوقطبی لحظه‌ای است که مواد جامد موجود در آب با سطوح بیرونی فیلتر کربن فعال شده درست می‌کنند.

عملکرد جذب دستگاه فیلتر کربن اکتیو در سه مرحله صورت می‌گیرد. ابتدا مواد جامد به داخل حفره‌ها حرکت می‌کنند، مواد جامد در دیواره‌های داخلی حفره‌های کربن فعال جذب می‌شوند و در نهایت مواد جامد با ایجاد پیوند دو قطبی لحظه‌ای و نیروی واندروالسی جذب سطح بیرونی کربن فعال می‌شوند. البته باید دقت شود که آب ورودی به فیلتر کربن باید کاملا زلال و فاقد هرگونه مواد کلوییدی و معلق باشد و به همین دلیل از فیلتر شنی قبل از آن استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از فیلتر کربن فعال تصفیه آب خانگی

قیمت فیلتر کربن فعال, فروش فیلتر کربن فعال

از مهم‌ترین خاصیت‌های کربن اکتیو سطح جذب داخلی بالا، تخلخل، قابلیت جذب گازها و مایعات شیمیایی می‌باشد. همانطور که گفتیم کربن فعال دارای اندازه منافذ و اشکال مختلفی هستند که همین عامل، سبب استفاده گسترده‌ای آن می‌شود.

این فیلتر بسیار کوچک و کم‌حجم است و املاح مفید آب را حذف نمی‌کند و البته از سایر فیلترها ارزان‌تر است. حذف کدورت، بو و طعم آب از خصوصیات دیگر آن است که باعث شده در سیستم‌های تصفیه آب خانگی، استخر و حتی تصفیه فاضلاب‌های صنعتی کاربرد فراوانی داشته باشد.  طول عمر فیلترهای کربن فعال، به میزان آلاینده‌های موجود در آب بستگی دارد که برای هر منطقه تقریبا متفاوت است.

فیلتر کربن فعال تصفیه آب خانگی، علاوه بر حذف رنگ، بو، کلر و عوامل نا مطبوع و مضر، در جلوگیری از رسوب‌گذاری برسطوح فیلترهای بعدی از جمله فیلتر ممبران بسیار موثر است.

سعید عظیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سعید عظیمی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09127884700

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: avintasfie@gmail.com

مجموعه آوین آب شما را به خرید بهترین دستگاه تصفیه آب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید