مجموعه آوین آب شما را به خرید بهترین دستگاه تصفیه آب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشگاه آنلاین دستگاه تصفیه آب خانگی

آنچه در این مقاله میخوانید...

دستگاه تصفیه آب خانگی را بشناسیمانواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگیتغییر در مزه آب دستگاه تصفیهدستگاه های اندازه گیری پارامترهای آببهبود طعم و مزه آب
دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی جهت سالم و بهداشتی کردن آب بسیار مفید می باشد امروزه خرید و فروش این نوع دستگاه به صورت آنلاین در فروشگاه های اینترنتی و بدون واسطه انجام می گیرد.

دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی را بشناسیم

دستگاه های تصفیه آب دارای دو نوع دستگاه تصفیه آّب خانگی و صنعتی هستند که برند ها و مارک های مختلف آن ها در فروشگاه های اینترنتی موجود است. در ایران دستگاه تصفیه آب خانگی چینی، تایوانی و ایرانی از رایج ترین انواع دستگاه تصفیه کن آب خانگی هستند.
از آنجا که آب حیاتی ترین عنصری است که حدود 80 درصد بدن انسان را شامل می شود، توجه به بهداشت و سلامت آن می تواند ضامن سلامتی بدن باشد. در تصفیه خانه های شهری آب های آشامیدنی تا حد بسیاری تصفیه میشوند اما همچنان میزان قابل توجهی از آلودگی های محلول در آب باقی می ماند که ممکن است سلامت بدن را به خطر بیندازد به همین جهت وسایلی از جمله دستگاه تصفیه آّب خانگی یا آب شیرین کن خانگی و اداری تولید شده اند تا در منزل یا محل کار برای تصفیه آب آشامیدنی از آنها استفاده کنید.

استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی موجب می شود تا آبی که روزانه برای آشامیدن، شستشو و استحمام، تهیه غذا و شستشوی مواد خوراکی استفاده می کنیم، آبی بهداشتی و سالم باشد.

دستگاه های تصفیه آب خانگی در انواع مختلف صنعتی متناسب با کاربردهای متنوع تولید می شوند. مانند تصفیه آب خانگی سردوشی (برای استحمام استفاده می شود و تنها ذرات معلق در آب را تصفیه می کند)، دستگاه تصفیه آب زیر سینکی به لوله های آب شهری وصل می شود و باتوجه انواع فیلتراسیون موجود در آن آب را تصفیه میکند، دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس زیر سینکی (که جدیدترین و بهترین نوع تصفیه کن خانگی است).

دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

در دستگاه تصفیه آب خانگی موجود در ایران برای تصفیه آّب معمولا از 6 فیلتر استفاده می شود. فیلتر مرحله اول از جنس پلی پروپیلن سفید رنگ است و وظیفه آن حذف ذرات ریز و درشت معلق در آب است. فیلتر مرحله دوم به فیلتر تصفیه آب کربن فعال یا تصفیه ذغالی معروف است و وظیفه آن حذف رنگ و بوی نامطبوع آب و حذف میزان کلر موجود در آب است.

در فیلتر مرحله سوم از فیلتر کربن بلاک استفاده می شود و با جذب ذرات باقی مانده کلر و مواد شیمیایی موجود در آب، کار فیلتر مرحله دوم را تکمیل می کند. فیلتر مرحله چهارم دارای فیلتر ممبران از اصلی ترین بخش های دستگاه است به طوری که میتواند تا 98 درصد از مواد شیمیایی و آلاینده ها را حذف کند و تاثیر مستقیمی بر حذف میزان سختی آب دارد. فیلتر مرحله پنجم دارای فیلتر پست کربن است که کوچکترین آلاینده ها و مواد شیمیایی باقی مانده را از بین میبرد و طعم و مزه آب را بهبود می بخشد. فیلتر مرحله ششم تمام مواد معدنی موجود در آب را جمع آوری می کند و با حذف مواد مضر از آن ها، در حدی مناسب مواد معدنی مفید مانند کلسیم و منیزیم را به آب برمی گرداند.

از فیلترهای تصفیه آب خانگی ماورا بنفش در شهرهای صنعتی استفاده می شود که میزان سختی آب آنها زیاد است. این نوع فیلتر می تواند در دستگاه های تصفیه آب خانگی قرار گیرد و به طور کامل آب موجود در آن را ضدعفونی کند. فیلتر قلیایی کننده در دستگاه تصفیه آب خانگی، میزان ph آب را افزایش داده و آب را تا حد مطلوب و استاندارد قلیایی میکند که موجب ایجاد خاصیت آنتی اکسیدانی آب می شود.

دستگاه تصفیه آب خانگی

تغییر در مزه آب دستگاه تصفیه

یکی از مهمترین و می توان گفت بزرگترین مشکلات افرادی که پس از گذشت مدت زمانی پس از استفاده از دستگاه تصفیه آب با آنمواجه هستند تلخ شدن و یا تغییر درمزه و طعم آب است و برخی بر این باورند که دستگاه تصفیه خراب شده است و دیگر کارایی ندارد اما باید گفت که تنها شما با صرف یک هزنیه ی بسیار اندک دوباره می توانید دستگاه تصفیه آب خانگی خودتان را مثل روز اول کنید و یک جان بسیار تازه ای به آن بدهید.

تلخ شدن آب را میتوانیم یکی از شایع ترین و بزرگترین دلایل نارضایتی و نگرانی مصرف کنندگان ومشتریان دستگاه تصفیه آب دانست. این مشکل در تمامی دستگاه هایی که شما خریداری میکنید مرسوم است و می توان گفت که اصلا جای نگرانی وجود ندارد.

اما این مورد را نباید تنها در خرابی فیلتر ها در نظر گرفت .ممکن است شما زمانی که دستگاه را به تازگی خریداری کرده اید این مشکل وجود داشته باشد و آب تلخ به نظر بیاد. در این موقع نشان از این است که دستگاه بیش از اندازه آب را تصفیه میکند و نشان از تمام املاح مفید آب را نیز تصفیه می کند.

یک سرویس کار خوب در زمان نصب و تحویل حتما باید پارامترهای زیر را توسط دستگاه های اندازه گیری مورد آزمایش قرار دهد:

  • TDS
  • PH
  • سختی آب

این موارد جزء مهمترین ها است در صورتی که این موارد در رنج مناسبی نباشد ممکن است حتی آبی که مصرف می کنیم دارای تلخی باشد و این برای سلامتی مضر می باشد.

بنابراین حتما در زمانی که آب تلخ می شود این موارد را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید یک آب بسیارسالم و بهداشتی را میل کنید.

دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه های اندازه گیری پارامترهای آب

موارد مهم در زمانی که شما قصد تست و آزمایش دستگاه تصفیه آب را دارید این است که استفاده از دستگاه های اندازه گیری است به گونه ای که حتما برای سلامت کارکرد دستگاه از این دستگاه ها بایستی استفاده کنید. یکی از این دستگاههای مربوط به TDS متر است که میزان TDS آب یک دستگاه تصفیه آب خانگی و یا صنعتی را مورد آزمایش قرار میدهد.

قیمت این دستگاه خیلی بالا نیست و شما می توانید با قیمتی بسیار ارزان آن را خریداری کنید و همیشه آب مصرفی خود را مورد آزمایش قرار داده و سپس اقدام به نوشیدن کنید. توجه داشته باشد که هر اندازه که TDS بالا باشد می تواند آب از سلامت کمتر برخوردار است و این برای مصرف اصلا خوب نیست.

دستگاه دیگر که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد  PH متر می باشد دستگاهی که میزان PH آب را می تواند به صورت دیجیتالی به شما نمایش دهد در انواع مختلفی این نوع دستگاه ها ساخته می شوند
.نوع رومیزی، و یا پرتابل که معمولا نوع پرتابل آن بسیار پرطرفدار تر است.

بنابراین همیشه در نگهداری و آزمایش دستگاه تصفیه آب بسیار دقت کنید و حتما پارامترهای آن را توسط دستگاه های نامبرده شده تست وآزمایش کنید تا یک دستگاه بسیار با کیفیت وخوب را بتوانید داشته باشید.

دستگاه تصفیه آب خانگی

بهبود طعم و مزه آب

علاوه بر اینکه ما بخواهیم آب را توسط یک دستگاه تصفیه آب تصفیه کنیم تغییر در مزه و بهبود طعم آن یکی از دغدغه های کسانی است که از این نوع دستگاه استفاده می شود.

یکی از بهترین روش هایی که می توان طعم آب را بهبود بخشید در دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای است. هر چه تعدا فیلتر های یک دستگاه بیشتر باشد می توان این ادعا را داشت که در مرحله خروجی علاوه بر تصفیه شدن طعم آب نیز بهبود می بخشد.

در یک دستگاه 6 مرحله ای فیلتر مینرال میتواند این کار را انجام دهد و مواد معدنی که نیاز است به آب اضافه کند.

سعید عظیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سعید عظیمی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09127884700

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: avintasfie@gmail.com

مجموعه آوین آب شما را به خرید بهترین دستگاه تصفیه آب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید