مجموعه آوین آب شما را به خرید بهترین دستگاه تصفیه آب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت انواع دستگاه تصفیه آب شهری درجه 1

آنچه در این مقاله میخوانید...

علت تغییر در مزه آبمراحل تصفیه دستگاه تصفیه آب شهریروش تصفیه ROدستگاه تصفیه آب نقش آن در سلامتی ما
دستگاه تصفیه آب شهری

دستگاه تصفیه آب شهری با کیفیت بسیار عالی و درجه 1 می تواند بسیاری از مشکلات ناشی از مصرف آب ناسالم را از بین ببرد. قیمت این نوع دستگاه بنا به کارکردشان متغییر بوده و در انواع مختلفی روانه بازار شده و خرید و فروش می شود.

دستگاه تصفیه آب شهری

علت تغییر در مزه آب

شما هم اگر دستگاه تصفیه آب و یا هر نوع آب دیگری را بنوشید حتما با تغییر مزه و طعم آن مواجه شده اید و خواهید دید که طعم آب تغییر کرده است. اما چه علتی وجود دارد که این اتفاق می افتد

اگر این تغییرات در لوله کشی آب باشد شاید برخی افراد حساس نشوند. اما این حساسیت زمان یاتفاق م یافتد که شما یک دستگاه تصفیه آب شهری را خریداری کرده اید و حتما نتظار بسیار بالایی از آن دارید و نباید هیچگونه تغییراتی داشته باشد.

باید بگوییم که در یک دستگاه تصفیه آب شهری که در منازل نصب میکنیم ممکن است که دچار یکسری تغییرات و تغییر در مزه آب شود این ها به دلیل وجود فیلتر و عدم سرویس دستگاه است. در زیر به بررسی این مشکلات میپردازیم.

در زمان یکه مزه آب تلخ شده است ممکن است مواد زیر به شدت در آب کاهش پیدا کرده است :

  • املاح
  • کانی ها
  • مواد آلی

در صورتی که این مواد در آب کاهش شدیدی داشته باشد ما شاهد آن هستیم که آب یک مزه تلخی به خود گرفته است و این اصلا مناسب نمی باشد.یکی از دلایل بسیار قوی که این انتفاق می افتد مربوط به کاهش مقدار TDS می باشد . درصورتی که مقدار TDS زیر 50 باشد این اتفاق می افتد.

متاسفانه برخی افراد غیر متخصص بر این باورند کههر اندازه که هر اندازه ناخالصی های آب حذف شود و مقدار TDSکاهش یابد بنابراین آب از کیفیت بالاتری برخوردار است. البته باید بگوییم باید بدانیم آب در کجا مورد استفاده است و از آب چه انتظاری داریم اگر آب استفاده شده برای دیگ بخار باشد باید با یک سری پارامترها همراه باشد واگر برای نوشیدن استفاده می شود مسلما با یک پارامترهای که مناسب است باید تنظیم شود.

در صورتی که شما از یک دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می کنید و این اتفاق برای مزه آب افتاد نشان دهنده این است که دقت دستگاه بسیار بالا است . این اتفاق فقط در دستگاه تصفیه آب که دارای سیستم RO است می باشد زیرا فیلتر تصفیه آب ممبران این توانایی را دارد که سختی آب و سنگینی آب را به طور محسوسی کاهش دهد.

این اتفاق در زمانی رخ می دهد که شما برای اولین بار از یک دستگاه تصفیه آب شهری استفاده می کنید در روزهای اول مقدار TDS به شدت افت می کند و حتی تا زیر 50 نیز ممکن است برسد. برای اینکه بخواهیم این میزان را تنظیم کنیم در اکثر دستگاهها و برندها یک شیر تنظیم TDS وجود دارد که با بازکردن آن می توانیم میزان TDS را تنظیم کنیم به عبارت دیگر مقدار آن را بالا ببریم.

یک دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای دارای فیلتر مینرال است که شما با استفاده از این فیلتر نیز می توانید میزان TDS آب را کم کنید.

دستگاه تصفیه آب شهری

مراحل تصفیه دستگاه تصفیه آب شهری

برای بسیاری از افراد زمای که از تصفیه کردن آب صحبت میشود در ذهن آنها غبارت آمادهکردن آب جهت شرب است. این تفکر را می توانیم درست در نظر بگیریم و باید بگوییم که انواع دستگاه تصفیه آب به طور کلی این قابلیت را دارد. اما در یک دستگاه تصفیه آب شهری چگونه این قابلیت وجود دارد که می تواند به راحتی آب را تصفیه کند.

مراحل تصفیه کردن آن به چه صورت است؟

هنگامی که از یک دستگاه تصفیه آب استفاده می کنیم مواد زیر از آب حذف میشوند که حذف این مواد برای سلامتی بسیار مفید است:

  • جامدات معلق (مواد درشت )
  • باکتری ها
  • جلبک ها
  • مواد شیمیایی
  • ویروس ها
  • قارچ ها

این ها موادی هستند که که در زمان یکه شما از یک دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می کنید میتواند جداسازی و حذف آن ها را انجام دهد. اما توجه داشته باشید که در صورتی که روش تصفیه شما RO  باشد می تواند تمام یاین موارد را به راحتی حذف کند.

برخی از دستگاه های تصفیه تنها می توانند مواد درشت و معلق در آب و برخی مواد شیمیای را حذف کنند که این تا حدودی برای ما مفید است و ما می خواهیم که علاوه بر موادر گفته شده باکتری ها و ویروس ها نیز از آب حذف شوند. در ادامه به روش تصفیه آب به صورت RO ارائه میکنیم و توضیحات کاملی را ارائه می کنیم.

دستگاه تصفیه آب شهری

روش تصفیه RO

به طور حتم یکی از جذابترین و بهترین روش های تصفیه آب حالا حاضر در دنیا تصفیه آب همین روش RO  یا به عبارتی اسمز معکوس است.

این روش را به عنوان کامل ترین روش در دنیا استفاده می کنند و از آن در جهت شیرین سازی آب نیز استفاده می شود. در این روش شما به راحتی می توانید هر نوع آب که دارای ناخالصی بسیار زیادی است را با اتفاده از فیلتر ها به آبی کاملا شیرین و قابل شرب تبدیل کنید.

اما روش اسمز معکوس چیست؟

در روش اسمز معکوس ابتدا آب با فشار بسیار زیاد ( در دستگاه تصفیه آب این فشار توسط پمپ تامین می شود) به داخل غشای نیمه‌ تراوای وارد می شود و سپس مواد ناخالصی آن به راحتی حذف می شوند. توجه داشته باشید که حتما آب باید با فشار وارد شود دلیل آن هم به خاطر وجود بافت بسیار ریزی است که در غشای نیمه ‌تراوای وجود دارد است. در دستگاه تصفیه آب صنعتی طراحی این پمپ نیاز به تخصص دارد و بسیاری از فاکتورها باید قبل از طراحی لحاظ شود.

در روش اسمزمعکوس که در دستگاه تصفیه آب خانگی و یا صنعتی از آن استفاده می شود فیلتر تصفیه آب ممبران این توانایی را دارد که تا 99 درصد از مواد ناخالصی که در آب وجود دارد را به راحتی حذف کند و این یکی از بهترین ویژه گی های است که می تواند داشته باشد به عبارتی ما دیگر نگران آب ناخالص نباشیم زیرا با استفاده از این روش به راحتی آب سالم و پاکیزه را می توانیم در اختیار داشته باشیم.

فراید اسمز معکوس بسیار گشترده است و در تمامی دستگاه های صنعتی قابل استفاده است چه شما بخواهید در یک محیط صنعتی آب را تصفیه کنید و یا بخواهید که در منزل این آب را تصفیه داشته باشید به هر حال اسمز معکوس به شما این قابلیت را می دهد که به راحتی آب کاملا سالم و شیرینی را داشته باشید.

دستگاه تصفیه آب شهری

دستگاه تصفیه آب نقش آن در سلامتی ما

اگر شما هم در طول روز آب زیادی مصرف کرده باشد و آب ناسالمی باشد و بهداشتی نبوده می تواند این برای شما دردسر آفرین باشد به عنوان مثال تصور کنید در یک روز گرم هوای تابستان شما بعد از یک روز کاری سخت وارد منزل خود شده اید و از شدت تشنگی چند لیوان آب می نوشید.
شاید در آن موقع احساس بدی به شما دست ندهد اما بعد از گذشت یک روز مشاهده دل پیچه شدید می شوید و این احسا س بسیار ناخوشایندی است که به شما دست می دهد.
این همگی مربوط به آب ناسالمی است که شما مصرف می کنید و باعث می شود تا در زندگی ما تاثیر بگذارد نه تنها این گونه موارد باعث چروکی پوست و بیماریهای گوارشی و عدم حضم مناسب غذا می شود این ها تنها بخشی از موارد مصرف آب نا سالم و غیر بهداشتی است.

استفاده از یک دستگاه تصفیه آب شهری که بتواند آب ناسالم را به راحتی تصفیه کند امروزه در بسیاری از منازل ما مشاهده می شود.

بنابراین بهترین گزینه استفاده از همین دستگاه های تصفیه است که می تواند تضمین خوبی برای سلامتی ما باشد.

 

سعید عظیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سعید عظیمی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09127884700

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: avintasfie@gmail.com

مجموعه آوین آب شما را به خرید بهترین دستگاه تصفیه آب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید