خرید و فروش فیلتر تصفیه آب
خانه / دستگاه تصفیه آب صنعتی / قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

دستگاه تصفیه آب صنعتی یکی از نیازه ای اصلی مراکز بزرگ مانند صنعت است تا بتوانند به راحتی آب مورد نیاز خود را تصفیه و شیرین سازی کنند. یکی از روش های قدرتمند در حال حاضر روش اسمزمعکوس است که توانایی این کار را دارد. قیمت این نوع آّب شیرین کن ها بالا نمی باشد و می تواند برای یک مرکز بزرگ بسیار سودمند باشد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

چرا روش اسمز  معکوس ؟

قبل از اینکه بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید ببینیم که اصلا اسمز معکوس چیست؟

اسمز معکوس که نام لاتین( Reverse Osmosis)  است که توسط آن آب با فشار بسیار بالا از یک غشاء نیمه تراوا عبور کرده و طی این عبور کردن باعث حذف و از بین رفتن انواع یون ها و مواد غیر ضروری در آب می شود.

این یکی از اساسی ترین و می توان گفت مهمترین روش های تصفیه کردن آب در دنیا است که تقریبا همه ی دستگاه های تصفیه آب از این نوع روش استفاده می کنند.

غشاء نیمه تراوا در یک روش اسمز معکوس، فیلتر تصفیه آب ممبران است که زمانی که بین دو محلول قرار می گیرد که دارای غلظت های متفاوتی هستند محلولی که رقیق است به سمت غشاء نیمه تراوا عبور کرده و سپس بعد از خالص سازی به سمت بیرون هدایت می شود. این را اساس کار در دستگاه هایی که از روش RO استفاده می کنند می توانیم بدانیم

یکی از مهمترین نکاتی که باید در این نوع روش باید دانست این است که به دلیل بافت بسیار ریزی که در این نوع فیلتر ها وجود دارد حتما باید آب با فشار و توسط یک پمپ به داخل فیلتر هدایت aود و سپس مراحل تصفیه انجام گیرد.
در اینجا می توانیم به عنوان یک نکته یادآور شویم که هر دستگاهی که بخواهد از این روش استفاده کند حتما باید دارای پمپ باشد و شما در زمانی که قصد خرید داشته باشید به این نکته توجه بسیاری داشته باشید.

متاسفانه بسیاری از فروشندگان سوء استفاده کننده دستگاهی که اصلا از روش  RO استفاده نمی کند را به عنوان یک دستگاه اسمز معکوس به فروش می رسانند.

یکی از روش های بسیار جالب و خوب  که در صنعت هم از آن جهت تصفیه کردن آب های شور از آن استفاده می شود همین روش اسمز معکوس است که به دلیل کارکرد ساده ای که دارد توانسته در صنعت و در منازل نیز از آن استفاده ی زیادی شود.

صنایع بزرگ و کوچک نیز جهت تصفیه کردن و بهینه سازی آب خود از روش RO  استفاده می کنند.

دستگاه تصفیه آب صنعتی یکی از این نوع روش هایی است که توانسته بسیار مورد توجه صنعت کاران قرار گرفته باشد. استفاده در دیگ های بخار و این گونه موارد می تواند کمک بسیار خوبی در طول عمر آن ها باشد.

بنابراین مشاهده می کنید که در صنعت هم  این فرایند بسیار کاربردی است و می تواند بسیار موثر واقع شود.

دستگاه تصفیه آب خانگی نیز دیگر موارد استفاده این نوع روش تصفیه است که می تواند به طور گسترده و زیاد مورد استفاده قرار گیرد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟

یک سوال بسیار جدی و مهم را همین ابتدا می پرسیم که دستگاه تصفیه آب چیست.؟

قبل از اینکه بخواهیم به نوع صنعتی بپردازیم ابتدا خود دستگاه تصفیه آب را مورد بررسی قرار می دهیم.

یک دستگاه تصفیه آب این توانایی را دراد که آب وردی که دارای ناخالصی و دارای شوری زیاد است ررا به یک آب بسیار با کیفیت و خوب تبدیل کند.

شاید اساسی ترین تعریف از یک دستگاه تصفیه آب را بخواهیم این بدانیم

در یک دستگاه تصفیه آب این توانایی وجود دارد که بتواند آب شور را  به یک آب بسیار با کیفیت و خوب تبدیل کند واصطلاحا به آب شیرین تبدیل کند.

اما این نوع دستگاه توانسته اند در صنعت جایگاه بسیار بالایی را گرفته باشند. در صنعت و در داخل خط تولید از آب استفاده های گوناگونی می شود. استفاده در فرایند خطر تولید و یا خنک سازی قطعات و این گونه موارد استفادههای بسیار زیادی می شود.

شاید مهمترین آن ها را خنک سازی در نظر بگیریم. یک واحد تولیدی بسیار کوچک را در نظر بگیرید که می خواهد لوله های خود که از آن ها بخار عبور می کند را توسط آب خنک سازی کند. اگر آب استفاده شده دارای نمک زیاد و تصفیه نشده باشد در یک مدت بسیار کوتاه تمامی این لوله ها رسوب می گیرد دارد و باعث از بین رفتن تمام آنها می شود و دیگر قابل استفاده نیستند.

اگر بخواهیم از مدت زمانی که صرف تعویض و دوباره راه اندازی آن ها بگذریم هزینه خود لوله ها می تواند بسیار زیاد شود. این تنها یک مورد برای صنایع کوچک است  که در شرکت ها وکارخانه های بزرگ این مشکل بسیار زیاد می شود و هزینه های آن به طبع غیر قابل جبران در برخی موارد می شود

در این موارد بهترین راه کار استفاده از یک دستگاه تصفیه آب صنعتی است که می تواند حجم بسیار زیادی را تصفیه و درخروجی به ما بدهد. دستگاه هایی که این توانایی را دارند که به راحتی حجمی معادل ۱۲۰ متر مکعب و یا خیلی بیشتر را در شبانه روز در اختیار ما بگذارند.

از موارد استفاده یک دستگاه تصفیه آب صنعتی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • صنایع چرم سازی
  • بیمارستان ها
  • رستوران ها
  • صنایع فولاد
  • کشاورزی
  • پرورش ماهی

قبل از اینکه بخواهیم آبی که را که مورد استفاده درهر یک موارد بالا که گفتیم مصرف کنیم باید چند پارامتر آن مورد بررسی قرا گرفته باشد در زیر به برخی از این پارامترهای ها مهم اشاره می کنیم:

  1. TDS
  2. سختی آب
  3. PH
  4. فسفات

مهمترین گزینه را می توانیم  TDS نام ببریم که حتما باید در زنج مناسبی باشد به عنوان مثال اگر شما آب تصفیه شده را برای دیگ بخار می خواهید استفاده کنید حتما باید مقدار آن زیر ۱۰۰ باشد که دارای استاندارد مناسبی داشته باشد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

آب شیرین کن صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی یکی از دستگاههایی حال حاضر بازار می باشد که این توانایی را دارد که می تواند به راحتی آب کاملا شور را به یک آب کاملا تصفیه شده وشیرین تبدیل کند.

این نوع عملکرد تنها از یک دستگاه تصفیه آبی که از روش RO استفاده می کند ممکن است و اگر به دنبال شیرین سازی آب هستید باید حتما از دستگاهی استفاده کنید که بر این روش کار کند.

یکی از دلایل اصلی که باعث می شود تا از آب شیرین کن های صنعیت استفاده شود وجود بسیار بالای نمک در آب است.
بسیاری از آب مصرفی کارخانجات و شهرک های صنعتی از چاه های زیر زمین است و این نوع آّب ها عمدتا دارای نمک بسیار زیادی هستند که باعث می شود تا مزه ی آب به طور کلی تغییر کند و این دلیلی برای رسوب زدایی در لوله ها است.

امروزه بسیاری از شرکت ها به فکر استفاده از یک دستگاه تصفیه آب صنعتی هستند تا بتوانند آب مصرفی خود را به طور کامل تصفیه و نمک موجود در آن را به راحتی حذف کنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سعید عظیمی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09127884700
آدرس کانال: Avinab@
پست الکترونیکی: avinabtasfie@gmail.com

مطلب پیشنهادی

دستگاه تصفیه آب صنعتی

فروش ارزان بهترین دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی به عنوان بهترین راه جهت تصفیه کردن آب در حجم بسیار …