مجموعه آوین آب شما را به خرید بهترین دستگاه تصفیه آب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نمایندگی فروش انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی

آنچه در این مقاله میخوانید...

فروش انواع دستگاه تصفیه آب صنعتیآلایندگی لوله کشی آبدستگاه تصفیه آب صنعتی و نیار اصلی صنعتخطرات مرتبط با آب آلوده
دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی یک از بهترین و جالب ترین دستگاه های تصفیه آب در بازار است که امروز نمانیگی فروش بسیار زیادی در اکثر شهرها دارد. با توجه به تنوع و گستردگی که این نوع دستگاه ها دارند و در انواع مختلفی در حال تولید و به صورت گسترده خرید و فروش می شوند.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

فروش انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی

در صورتی که نیاز به آب تصفیه شده در حجم بسیار بالا دارید حتما بایستی از دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده کنید. به طور کلی وقتی صحبت از دستگاه تصفیه آب می شود منظور تولید و استفاده آن درحجم بسیار بالا است. زمانی که شما برای منزل خود یک دستگاه تصفیه آب خریداری می کنید هدف از آن تصفیه کردن و بهبود طعم و مزه آن می باشد و یک دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار معروف در بازار به نام اسمز معکوس وجود دارد که این توانایی را دارد که می تواند به راحتی آب شهری را سالم سازی و تصفیه کند.

اما وقتی صحبت از یک دستگاه تصفیه آب صنعتی می شود روش تصفیه یکسان است ولی نوع طراحی متفاوت است منظور از نوع طراحی مربوط به تعداد فیلتر ها وجنس قطعات و برخی مشخصات فنی که باید در ابتدای طراحی بسیار لحاظ شود.

شاید مهمترین عامل را در این دانست که چه مقدار آب در شبانه روز نیاز است و سپس روی قیمت و دیگر موارد می توان صحبت نمود.

یک دستگاه تصفیه آب صنعتی می تواند در موارد زیر کاربرد داشته باشد:

 • کشاورزی
 • پرورش ماهی
 • کارخانجات
 • صنایع فولاد
 • پرکردن بطری آب معدنی

شاید برایتان جالب باشد بدانید اکثرآب معدنی ها که امروزه مورد مصرف قرار می گیرد از دستگاه تصفیه آب استفاده می کنند و شما در زمانیکه یک بطری آب معدنی را خریداری می کنید در حقیقت آب تصفیه شده ای که از دستگاه تصفیه آب پر شده است را مصرف می کنید.

همانگونه که مشاهده می کنید یک دستگاه تصفیه آب می تواند در تمامی زندگی ما تاثیر گذار باشد بنابراین می توان گفت که این دستگاه ها تا چه اندازه مهم ودارای کاربردی بسیار عالی هستند.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

آلایندگی لوله کشی آب

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده ایدکه چرا تا این میزان به اهمیت دستگاه تصفیه آب و آب سالم و تمیز در خانه ها و صنعت توجه ویژه شده است و بر آن تاکید می شود.

با گسترش جمعیت و افزایش میان مصرف این نیاز روز به روز افزایش پیدا می کند. به عنوان مثال در گذشته مردم تنها برای آشامیدن و پخت و پز از آب استفاده می کردند اما امرزوه با رشد روز افزون تکنولوژی و صنعت استفاده گسترده از دستگاه تصفیه آب بسیار زیاد شده است.

دیگر آب تصفیه شده محدود به خانه ها نمی شود و بسیاری از مراکز صنعتی نیز به این نوع دستگاه ها نیاز دارند. دستگاه تصفیه آب صنعتی یکی از مهم ترین و بهترین دستگاه هایی است که در اکثر صنایع کوچک و یا بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه تصفیه آب در مراکر زیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته است:

 • کارخانجات تولید چرم
 • صنایع فولاد
 • کارگاه های کوچک
 • بیمارستان ها
 • شرکت های تولید اسید سولفوریک

موارد بالا تنها نیاز برخی از شرکت ها و ارگانهای بود که نیاز به آب تصفیه شده در حجم بسیار بالا را داشتند.

اما چرا آب تا این اندازه آلوده شده است؟

متاسفانه هر اندازه که انسان در تولید و صنعت پیشرفت داشته است و از این رو توانسته دارای گستردگی بسیار زیادی باشد از این رو همین تکنولوژی باعث شده تا صدمات بسیار زیادی از جمله به آب و محیط زیست انسان وارد کند. ورود فاضلاب های مراکز صنعتی به داخل زمین عمده آسیب جدی به آب های زیرزمینی است. و باعث شده تا این آب ها به اندازه ای آلوده شوند که حتی قابل شرب نیز نباشند. و حتما باید تصفیه شده مصرف شوند.

در حجم کم و در منازل زمانی که ما بخواهیم از آب سالم و خوب استفاده کنیم می توانید از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنیم زیرا حجم بسیار کم آب در شبانه روز را به ما می دهد و جای کمی می گیرد و می تواند به راحتی در داخل زیر سینک آشپزخانه نصب شود.

اما در زمانی که در مراکز بزرگ و نیاز به آب تصفیه شده بالا است حتما باید از دستگاهی استفاده شود که دارای حجم بسیار زیاد تولید آب تصفیه شده باشد . از این رو می توانیم به دستگاه تصفیه آب صنعتی اشاره کنیم. این دستگاه ها در اندازه های مختلفی ساخته می شوند و بنا به نیاز شرکت ها که در شبانه روز چه مقدار آب نیاز دارند می توانند متغیر باشند.

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی نیز وجود دارد که می تواند حجم آبی در حدود 2000 لیتر در شبانه روز را بدهد که ممکن است برخی شرکتهای کوچک از آن استفاده کنند.

اما در دستگاه تصفیه آب صنعتی به راحتی و با یک طراحی بسیار خوب شما می تواند تمام نیترات و سختی آب را کاهش داده و خروجی آب را به یکی آب کاملا ذلال و شیرین تبدیل کنید.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیار اصلی صنعت

امروزه استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی بسیار گسترش یافته است و به گونه ای که حتی در بخش کشاورزی هم این آب تصفیه شده بسیار به چشم می خورد. در بسیاری از مراکز صنعتی و کارخانجات پایه اصلی تولید بر مبنای آب بوده است اما نمی توانیم هر نوع آبی را مصرف داشته باشیم زیرا در صورتی که آب غیر بهداشتی باشد می تواند صدمات بسیار زیادی به تجهیزات ودستگاه ها وارد کند و یا حتی یک قدم فراتر بریم ممکن است که محصول خروجی که ما داریم را تحت تاثیر قرار داده و آن را دچار مشکل کند.

یکی از مهمترین قسمت هایی که آب تصفیه شده بسیار نیاز است در دیگ های بخار است که باید حتما از آب تصفیه شده و با استاتدارهای خاصی مورد استفاده قرار گیرد. در دیگ های بخار از آب جهت خنک سازی لوله استفاده می شود و درصورتی که آب ناسالم وارد این لوله ها شود می تواند به مرور زمان آب غیر بهداشتی با خوردنگی که دارد باعث از بین رفتن دیگ شده و صدمات و زیان های بسیار زیادی را متقبل شود.

بنابراین بسیاری از شرکتها و کارخانجات به فکر استفاده از این دستگاه ها و تجهیزات افتاده اند و باعث شده است تا از دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده کنند.

اما در زمان طراحی یک دستگاه تصفیه آب صنعتی حتما باید کیفیت آب ورودی لحاظ شود و سپس براساس آن نوع فیلترها و یا تعداد فیلتر ها مورد استفاده قرارگیرد از این رو پیشنهاد می شود در زمانی که قصد استفاده از این دستگاه ها را دارید حتما با یک کارشناس فنی مشورت داشته باشید.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

خطرات مرتبط با آب آلوده

اگر بخواهیم مهمترین و بالاترین خطری که یک آب آلوده می تواند برای ما داشته باشد در نظر بگیریم می توانیم نیترات اشاره داشته باشیم.

نیترات را می توانیم به عنوان عامل اصلی سرطان در نظر بگیریم که البته شایع ترین آن سرطان معده می تواند برای انسان شکل بگیرد.

ما امروزه در بسیاری از آب های آلوده شاهد وجود نیترات هستیم که این یک خطر مرگبار برای انسان است. موارد دیگر نیز می تواند برای سلامتی انسان خطر داشته باشد که در زیر به آنها اشاره شده است:

 • سختی آب
 • ویروس ها
 • باکتری ها
 • نمک بسیار زیاد ددر آب

این موارد نیز می تواند برای هر انسان که از آب استفاده می کند در طول زمان خطرناک باشد و این یک تهدید بسیار جدی برای انسان می تواند باشد.

اما راهکار چیست وچگونه جلوی این خطرات را بگیریم؟

یکی از بهترین راه کارها استفاده از دستگاه تصفیه آب سات. اما آیا هر دستگاه تصفیه آب می توانیم استفاده کنیم؟

باید بگوییم که باید دستگاهی که استفاده می کنیم حتما دارای روش اسمز معکوس و یا همان RO باشد که توانایی حذف وکاهش تمامی این مواردی که در بالا گفته شد را دارد.

اگر بخواهیم در منزل از یک دستگاه تصفیه آب استفاده کنیم بهترین راه استفاده از یکی دستگاه تصفیه آّب شهری است که در اندازه و حجم بسیار مناسب برای خانه ها ساخته و طراحی شده است و قیمت این نوع دستگاه ها به مراتب بسیار مناسب است و برای افرادی به سلامتی خود بسیار اهمیت می دهند بسیار توصیه می شود.

اما در زمانی که حجم آب درخواستی بسیار زیاد است دیگر نمی توانیم به سراغ دستگاه تصفیه آب خانگی بریم و بهترین گزینه استفاده از یک دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی و یا دستگاه تصفیه آب صنعتی است. این دستگاه ها دارای طراحی خاصی هستند و می توانند روزانه چند صد متر معکب آب را تصفیه کنند.

به عنوان مثال اگر در یک دستگاه تصفیه آب صنعتی وقتی صحبت از 120 متر معکب آب شده منظور این است که به راحتی می تواند در شبانه روز این مقدار آب را تصفیه کند. اما با این شرط که دستگاه به طور دائم کار کند. که البته توصیه نمی شود که  همیشه دستگاه به طور دائم کار کند و بهتر است در یک بازه های مشخص به آن استراحت بدهیم.

بنابراین با استفاده از این دستگاه ها دیگر جای نگرانی بابت آب تصفیه شده نیست اگر برای منازل خود می خواهید کافی است یکی دستگاه تصفیه آب خانگی که دارای روش تصفیه اسمز معکوس است استفاده کنید و برای مراکز صنعتی و شرکت های بزرگ با یک کارشناس در این زمینه مشورت داشته باشید تا دستگاهی که بنا به نیاز شما است طراحی شود و مقدار آب خروجی بنا به خواسته شما تولید و طراحی شده باشد.

سعید عظیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سعید عظیمی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09127884700

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: avintasfie@gmail.com

مجموعه آوین آب شما را به خرید بهترین دستگاه تصفیه آب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید